Ср, 29.11.2023, 11:02
РМО вчителів інформатики Валківського РВО
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Олімпіади [4]
Турніри [8]
Конкурси [0]
Фестивалі [0]
Пошук
Головна » Файли » Заходи » Турніри

Правила проведення районного (внутрішнього) турніру юних інформатиків
[ Викачати з сервера (97.9 Kb) ] 21.11.2010, 16:49

Викачати в doc-форматі

Правила проведення

районного турніру юних інформатиків на тему

«Правила та способи створення і оформлення багатосторінкового документу засобами MS Word 2003»

 

РТЮІ є командним змаганням школярів, що доводить їх здатність вирішувати технічні завдання зі створення електронних документів, подавати свої роботи у готовій формі за правилами створення електронного документа та доводити власну підготовку до створення таких документів.

Учасники РТЮІ

До участі у РТЮІ допускається команда у складі 3-5 учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Особовий склад команди не повинен змінюватись протягом усього турніру. Команда-учасниця очолюється капітаном, який є офіційним представником команди під час проведення турніру.

Склад журі РТЮІ

Журі формується ОК РТЮІ. До нього можуть входити вчителя інформатики шкіл, команди яких не приймають участь у турнірі, методисти РМК, працівники РВО.

Склад журі:

·        голова журі

·        два члени журі

·        секретар журі

Завдання РТЮІ

Умови завдання формуються ОК і оголошуються за три тижні до початку турніру. Це завдання використовується для проведення районного турніру.

План проходження турніру

Турнір проводиться в приміщенні комп’ютерного класу в три тури з використанням комп’ютерної та проекторної техніки.

Перший тур проходить за наступним планом:

·        проводиться жеребкування, в результаті якого визначається черга команд для виконання доповіді-презентації власного електронного документу;

·        перша команда виконує доповідь-презентацію;

·        інші команди виступають в якості опонентів і можуть задати по 1-му  питанню або елементарному завданню з метою перевірки компетенції з даної теми будь-якого члена команди-доповідача; для цього можна використовувати домашні заготовки з наданням до завдання файлів текстового та інших форматів; кожному члену команди можна задавати не більше 2-х питань; (зауваження: рівень елементарності завдання визначає журі турніру; воно ж має право ініціювати його спрощення у разі, якщо визнає його не елементарним);

·        потім доповідачем виступає друга команда, а опонентами всі інші і так далі; журі оцінює якість доповідей та презентацій, а також результати роботи опонентів.

 

На другому турі після доповіді всіх команд журі публічно виконує перевірку та оцінювання творчої роботи за прийнятими критеріями.

 

Третій тур являє собою перевірку знань членів команд методом комп’ютерного тестування з теми турніру. В тестуванні беруть участь по два або три учасника від кожної команди. (Кількість остаточно визначається в день проведення турніру).

Оцінювання

Перший тур

 

Перший тур оцінюється за наступними правилами:

·        доповідь-презентація роботи – до +20 балів;

·        правильна відповідь або виконання завдання представником доповідача – +10 балів;

·        неправильна відповідь або невиконання завдання представником доповідача – +10 балів команді-опоненту, що задала запитання (завдання).

 

Оцінювання першого туру виконують члени журі. Для цього вони повинні виконати наступні дії:

·        визначитися з критеріями оцінювання доповіді та презентації, прослухати по черзі доповіді команд та оцінити їх за встановленими критеріями; при оголошенні оцінок аргументувати їх, посилаючись на встановлені критерії; для цього у журі повинна бути таблиця оцінювання доповіді-презентації за встановленими критеріями;

·        визначати коректність поставлених запитань або завдань з боку команд-опонентів; якщо запитання (завдання) визнане некоректним (не відповідає темі або поставлено неправильно), то відповідні бали надаються команді-доповідачу;

·        оцінювати правильність відповіді членів команди-доповідача на коректно поставлені запитання командами-опонентами або правильність виконання нею завдання команди-опонента та виставляти оцінки командам за встановленими правилами оцінювання даного етапу; для цього у журі повинна бути таблиця обліку запитань (завдань).

 

Зауваження: При оцінюванні першого та другого турів журі працює за наступним принципом: за кожен критерій виставляється або встановлена кількість балів, або нуль. Часткове оцінювання не допускається. Оцінку пропонує голова журі, а два інших члени або підтверджують її або заперечують. Якщо заперечують обидва, то приймається їх варіант, інакше – варіант голови.

 

Після проведення першого туру журі підводе підсумки та оголошує їх.

Секретар журі заносить результати в протокол турніру.

 

Другий тур

Другий тур оцінюється за наступними правилами:

·        якість творчої роботи - +50 балів

 

Оцінювання другого туру також виконують члени журі, для цього вони повинні:

·        встановити критерії оцінювання творчої роботи із зазначенням балів за кожен із них та надати їх в друкованому вигляді капітанам команд, а ті, при бажанні, можуть дописати додаткові критерії на власний розсуд; журі приймає рішення про прийняття або неприйняття запропонованих критеріїв, аргументуючи його і встановлюючи бали за додаткові критерії;  після цього бали за критерії перераховуються так, щоб в сумі вони становили 50;

·        колективно в присутності всіх команд вивчити кожну творчу роботу в електронному вигляді та оцінити її за встановленими критеріями; при цьому робота проектується на екран для загального огляду, а процес оцінювання коментується; під час оцінювання команди мають право записувати оцінки за кожним критерієм і після закінчення оцінювання виступити в якості рецензентів з пропозиціями змінити оцінки за певні критерії своєї або чужої роботи; журі переглядає отримані пропозиції та аргументовано приймає рішення про їх прийняття або неприйняття; для виконання цього етапу у журі та капітанів команд повинні бути таблиці оцінювання творчих робіт за встановленими критеріями.

 

Після другого туру підводяться проміжні підсумки та оголошуються бали за другий тур та сумарні за два перших тури.

Секретар журі заносить результати в протокол турніру.

Третій тур

Третій тур оцінюється за кількістю балів, що набрали учасники комп’ютерного тестування. Тестування проводиться по 10-бальній системі.  Оцінювання виконується автоматично програмою тестування.

По завершенні туру оголошуються результати тестування та загальна сума балів, набраних кожною командою.

Секретар журі заносить результати в протокол турніру.

Апеляція

Після оголошення результатів кожній команді надається право на апеляцію. Апеляція подається керівником команди (вчителем) у письмовій формі на ім’я голови журі і розглядається членами журі колегіально протягом 10-15 хв. Якщо апеляція приймається, то виконується відповідне корегування  результатів. Про це робиться запис у протоколі турніру з зазначенням змін в балах відповідних команд у відповідних турах та загальному результаті. Після цього знову збираються команди і оголошується кінцевий результат. При цьому оголошуються результат турніру до розгляду апеляцій, зміст апеляцій, рішення журі по отриманих апеляціях та кінцевий результат. Кінцевий результат апеляції не підлягає.

 

Категорія: Турніри | Додав: salal
Переглядів: 757 | Завантажень: 113 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 11
Міні-чат
200
Інформатика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2023

Зробити безкоштовний сайт з uCoz